eID – Elektronické doklady

Elektronické doklady jsou jedním z příkladů globální implementace biometrických řešení. Evropská unie a USA rozhodly o celoplošném zavedení ePasů s cílem zvýšení interní bezpečnosti. V současné době jsou aplikovány ve více jak 70ti zemích světa a přidávají se další.

Partneři VITSOL se podílí na specifikaci souvisejících standardů a na mezinárodním testování interoperability (Morgantown, Tsukaba, Singapore, Berlíně a poslední v Praze v roce 2008).
Společnost secunet (jako exkluzivní strategický partner) se podílí na definici specifikace standardů bezpečnosti jako je BAC (Basic Access Control), AA (Active Authentication) a EAC (Extended Access Control).

V průběhu zavádění elektronických dokladů jsme implementovali postupy pro testování čipů, elektronických dokladů a čtecích terminálů pro ověření jejich shody na požadavky definované v ICAO a v platných ISO/IEC standardech.

Současně aplikujeme i komplexní řešení pro ověření cestovních dokladů a jejich držitelů prostřednictvím biometrického porovnání otisku prstu nebo obrazu obličeje.