Biometrie obecně

Jednouchá a zejména spolehlivá identifikace osob je důležitým a populárním tématem, které je řešeno v různých oblastech běžného a profesního života. Vše začíná u přihlášení do PC, přes kontrolu vstupu, až po odbavení na hranicích pomocí elektronických cestovních dokladů (ePasy, eID karty).
V mnoha těchto aplikacích právě biometrie nahrazuje standardní osvědčené přístupy za účelem zvýšení bezpečnosti. VITSOL Vám pomůže v zavedení a implementaci biometrických technologií, kde hlavní důraz je kladen na nalezení takových řešení a technologií, které jsou uživatelsky přívětivé a zároveň zcela naplní očekávání z hlediska očekávané bezpečnosti a výkonu.

Naše služby:

Konzultační podpora
Nabízíme komplexní poradenství při aplikaci biometrických technologií pro vaše řešení. Rozsah našich služeb pokrývá oblast od proof-of-concept, zhodnocení různých možností implementace, návrh a design systému až po výběr vhodných produktů. V této oblasti jsme poskytli podporu několika Evropským zemím při zavádění cestovních pasů s biometrickými prvky, kde byla zajištěna jejich vzájemná interoperabilita.
 

Hodnocení a testování systémů
Naše aplikované know - how umožňuje realizovat nezávislé zhodnocení všech dostupných komponent, které souvisejí s biometrií (např.: biometrické algoritmy, senzory, karty a čtečky karet s bezpečnostními mechanismy).
Důležitou součástí je ověření shody elektronických dokladů a čtecích terminálů vůči mezinárodním standardům (ICAO, ISO, BSI). V této oblasti spolupracujeme s certifikovanou laboratoří schopnou ověřit konformitu elektronického dokladu a čtecích terminálů podle definovaných standardů. Samozřejmostí jsou mezinárodně uznávané metodiky testů včetně relevantních testovacích nástrojů.
 

Integrace a implementace
Poskytneme Vám profesionální podporu potřebnou při integraci komponent různých výrobců pro vaše specifické aplikace. Toto zahrnuje užití biometrických algoritmů, senzorů včetně kombinovaných řešení, kde je ID karta jako nosič biometrického prvku. V případě dalších požadavků jsme schopni implementovat další rozhraní a speciální aplikace. 
 

Společnost VITSOL disponuje bohatými zkušenostmi v oblasti užití biometrické identifikace a verifikace osobních dokladů, které se mimojiné opírají o strategické partnerství se společností secunet security Netwoks AG (www.secunet.com). To je zárukou poskytnutí služeb v maximální možné kvalitě a při efektivnosti vynaložených prostředků.
Naše služby a řešení využívají všech běžně dostupných biometrických prvků, jakými jsou otisk prstu, obraz obličeje nebo duhovka.

Související problematikou je oblast ověření osobních dokladů jak z pohledu jejich pravosti, tak z pohledu ověření identity jejich držitele.

Pro zcela specifické scénáře užití poskytujeme řešení s rozpoznáním obličeje osoby v obrazu kamery (v záznamu na DVD apod…) v reálném čase a jeho následného porovnání vůči watch listu.