Cloud computing

Cloud computing

Málo který termín je v poslední době v oblasti architektury a budování datových center skloňován tak často jako Cloud computing. Cloud computing, neboli sdílení hardwarových i softwarových prostředků pomocí sítě, nejčastěji internetu, změnil ve světě informačních technologií zažité postupy a obchodní modely. Na jedné straně umožňuje efektivnější využití výpočetních a dalších zdrojů datových center, na druhé straně uživatelům umožní splnit jejich požadavky na rychlost zavádění služeb, jejich kvalitu a dostupnost, a to za transparentní cenu.

Hlavními výhodami Cloud computingu jsou především cena a flexibilnost. Při využití Cloud computingu nemusí společnost investovat do nákladného nákupu HW a SW licencí, ale platí pouze za využívání konkrétních aplikací a služeb, konkrétními uživateli.

Společnost Vítkovice IT Solutions nabízí hosting aplikací formou cloud computingového systému (tzv. software jako služba (SaaS), kdy zákazník neplatí za software, ale jen za jeho užití. Vlastní aplikace jsou provozovány ve velkých datových centrech a uživatel k nim může přistupovat jak ze svého firemního počítače, ale také zabezpečeně prostřednictvím internetu.

Nabídka hostovaných aplikací CLOUD – komunikace pokrývá široké spektrum podnikových aplikací:

  • Email (Microsoft Exchange Sever 2010)
  • CRM (Microsoft Dynamics CRM 4.0)
  • Sharepoint (Microsoft Sharepoint 2010)
  • Jednotná komunikace (Microsoft Office Communications Server 2007 R2)
  • Automatizované zálohování klientů i serverů